Menü

Türkiye Genclik Konseyi Gazetesi

Geri Dön
 • TGK İl Başkanından kazalara ilişkin açıklama

  TGK Batman İl Başkanı Müslüm İbin, özel servis şöförlerinin dikkatsizliğini konu aldı.

 • Terör örgütü DEAŞ’ın sözde celladı olarak örgütün kanlı infazlarını gerçekleştiren şüpheli, İzmir’de düzenlenen operasyonda yakalandı.

 • Batman'da savunma sektöründe dev yatırım

  Türkiye’nin tanınmış yatırım uzmanı Kenan Altunç, Batman Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hıfzullah Özoğul’u makamında ziyaret etti.

 • Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile yapılan ortak devriye ve güvenli bölge çalışmalarıyla ilgili, "ABD ile hava ve kara devriyeleri icra ediyoruz ve üs bölgeleri kurulması için de çalışıyoruz. Müzakere ve ortak çalışmalara; amaç ve hedeflerimize uygun olduğu sürece devam edeceğiz. Oyalama, geciktirme olursa bu çalışmalar biter. Hazırlıklarımızı yaptık. Gerektiğinde kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. B ve C planlarımız hazır" dedi.

 • Batman Üniversitesi rektörü Açılış Töreni’ne katıldı

  Batman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iyi tarım ve organik tarım desteklemeleri kapsamında 123 bin 304 üreticiye 395 milyon 890 bin 789 TL'nin yarın 18.00 itibarı ile ödenmeye başlayacağını müjdeledi. Yağlı Tohumlu Bitkiler ve Bitkisel Yağlar Konferansı’nda konuşan Pakdemirli, 11 Kasım günü saat 11.00’de 81 ilde yapılacak 11 milyon fidanı toprakla buluşturma etkinliğine de herkesi davet etti.

 • Batman'da kayıp oto galericinin cesedi bulundu

  Batman’da 5 çocuk babası Mehmet Salih Tuncer’in cesedi Malabadi Köprüsüne yakın sulama kanalında bulundu.

 • Kayınpederinin dudağını ısırmıştı, tutuklandı

  Pendik’te boşanma aşamasında olduğu eşinin içinde bulunduğu aracın önünü keserek kayınpederinin dudağını ısırarak parçalayan öfkeli damat Murat G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli sorgusunda, “Saldıracağını düşünerek vurdum. Bana yumruk atmaya başladı. Kendisi benden güçlüdür. Canım yanınca ben kendimi kurtarmak amacıyla dudağını ısırmışım. Nasıl ısırdığımı hatırlamıyorum” dedi.

 • İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD’nin Saudi Aramco'ya ait petrol tesislerinin vurulmasının ‘savaş nedeni’ açıklamalarına karşılık, “Savaş sebebi mi savaş kışkırtıcılığı mı? Bolton’ın B Takımı’nın kalıntıları Trump’ı savaşa sürüklemeye çalışıyorlar” dedi.

 • Batman'da okul servisinin çarptığı çocuk hayatını kaybetti

  Batman’da öğrenci servisinin çarptığı 6 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti.

 • Sason'da gaziler onuruna yemek verildi

  Batman’ın Sason ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gaziler onuruna yemek verildi.

 • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’ye yönelik eleştirilerde bulundu. Bakan Soylu, “40 yıldan fazla müttefikimiz olan aynı ülke, bugün PKK’ya açıkça silah hibe edebiliyor, ortak proje geliştiriyor, eğitim veriyor, Suriye meselesinde PKK/PYD ile ortak hareket ediyor ve güya onu ehlileştirmeye çalışıyor" dedi.

Önceki Sonraki
© 2019 - Türkiye Genclik Konseyi Gazetesi

Normal Siteye Dön